Fakültemiz Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile Resim Bölümüne öğrenci almak üzere 05 Eylül 2023 tarihinde yapılacak “Özel Yetenek Sınavları”nın online başvuruları (Ön Kayıt), 01 Ağustos 2023 tarihinde başlayacaktır.

Özel yetenek sınavlarına katılabilmek için adayların, 01 Ağustos – 04 Eylül 2023 tarihleri arasında internet üzerinden (https://onbasvuru.aku.edu.tr/) “Aday Ön Kayıt Formu”nu doldurmaları gerekmektedir.

Ön kayıt işlemleri; sistem üzerindeki formun aday tarafından doldurulmasıyla başlayıp, istenen belgelerin açıklanan tarihlerde Dekanlığımıza aday tarafından şahsen teslim edilerek başvurunun onaylatılmasıyla tamamlanacaktır.

Adaylar, “Aday Ön Kayıt Formu” çıktısı ve istenen diğer belgeler ile birlikte 21 Ağustos – 04 Eylül 2023 tarihleri arasında, 04 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar Dekanlığımıza şahsen başvurarak ön kayıtlarını onaylatmak zorundadırlar. Başvurusu onaylanan adaylara sistem üzerinden üretilen fotoğraflı “Özel Yetenek Sınavı Giriş ve Kimlik Belgesi” verilecektir. “Özel Yetenek Sınavı Giriş ve Kimlik Belgesi” olmayan adaylar, mazeretleri ne olursa olsun sınava alınmayacaktır.