Fakültemiz Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile Resim Bölümüne öğrenci almak üzere 2 Eylül 2020 tarihinde yapılacak “Özel Yetenek Sınavları”nın online başvuruları (Ön Kayıt), 4 Ağustos 2020 tarihinde başlayacaktır.

Özel yetenek sınavlarına katılabilmek için adayların, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girmiş olmaları ve 2020 Temel Yeterlik Testinden (TYT) en az 150 ve üzeri puan almaları ve 04 – 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında internet üzerinden (http://onbasvuru.aku.edu.tr) “Aday Ön Kayıt Formu”nu doldurmaları gerekmektedir.

Ön kayıt işlemleri; sistem üzerindeki formun aday tarafından doldurulmasıyla başlayıp, istenen belgelerin açıklanan tarihlerde Dekanlığımıza aday tarafından şahsen teslim edilerek başvurunun onaylatılmasıyla tamamlanacaktır.

Adaylar, “Aday Ön Kayıt Formu” çıktısı ve istenen diğer belgeler ile birlikte 04 Ağustos – 02 Eylül 2020 tarihleri arasında, 02 Eylül Çarşamba günü saat 10.00’a kadar Dekanlığımıza şahsen başvurarak ön kayıtlarını onaylatmak zorundadırlar. Başvurusu onaylanan adaylara sistem üzerinden üretilen fotoğraflı “Özel Yetenek Sınavı Giriş ve Kimlik Belgesi” verilecektir. Sınav Giriş Belgesi olmayan adaylar, mazeretleri ne olursa olsun sınava alınmayacaktır.

Daha detaylı bilgiye “Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu” ile “Özel Yetenek Sınavı Uygulama Esasları”ndan ulaşabilirsiniz.

Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Özel Yetenek Sınavı Uygulama Esasları için TIKLAYINIZ.