isa_sagbas

 

Geçmişi tanıyan ve çağın bilincinde, çözüm üreten ve sosyal sorumluluk sahibi sanatçılar yetiştirmede öncü bir eğitim kurumu olmayı hedefleyen “Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi”, 2001-2002 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır.  “Resim, Sinema ve Televizyon, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri”nde lisans düzeyinde sanat eğitiminin devam ettiği Fakültemizde, “Seramik” ve “Disiplinlerarası Sanat ve Tasarım” yüksek lisans programlarımız Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı altında eğitim vermektedir.

Fakültemiz; fiziksel koşulları, teknik alt yapısı, çalışma ortamları, öğrenci çalışmalarının sergilendiği sürekli güncellenen ve kullanılan mekânları ile öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktadır.

Gelişen ve hızla yenileri eklenen eğitim ve öğretim teknolojilerini kullanan, alanlarındaki ulusal ve uluslararası gelişmelere duyarlı öğretim elemanlarımız, bilgi ve becerilerini öğrencilerimiz ile paylaşmaya öncelik vermektedirler. Akademik kadromuz birebir iletişimin önemli olduğu sanat eğitimi süresince öğrencilerimizle etkin iletişim kurabilmeye özen göstererek, her birini çok yönlü yetiştirmeye gayret etmektedir. Öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz, hazırladıkları sanatsal ve bilimsel nitelikteki çalışmalarıyla çok sayıda etkinliğe katılmaktadırlar. Fakültemiz bünyesinde düzenlenen etkinliklerle öğrencilerimizin bireysel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Ayrıca tüm sanatseverlere kapılarımız açıktır.

Fakültemizde tüm öğrencilerinin “burası bizim ikinci yuvamız” diyebileceği bir ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Biz “öğrenci dostu” bir fakülteyiz. Saygılarımla.

          

                                                    Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ

                                                       Dekan